Ova funkcija je onemogućena putem vašeg upravljanja kolačićima.
Da biste je aktivirali, kliknite na vezu "Uredite podešavanja kolačića" u gornjem
desnom uglu ove strane.
1/18/2022
18/1/2022
2022/01/18
URL je kopiran u međumemoriju.
Za administratora ili vlasnika zgrade, izbor najbolje opreme za objekat nije lak zadatak. Mnogobrojni faktori doprinose tome da svaki deo opreme bude energetski efikasan, isplativ, i pogodan izbor za celokupan objekat i ljude koji borave u njemu. Kako KGH sistem može biti najveći potrošač energije i najskuplji aspekt bilo kog objekta, izbor pravog KGH rešenja je još važniji. Kada su u pitanju komercijalni ili industrijski KGH sistemi, možemo razmatrati dostupne opcije u 2 glavne kategorije: čiler sistemi i VRF sistemi. Uporedimo i analizirajmo čilere i VRF sisteme kako bismo saznali više.
Čileri nude prednosti određenim tipovima objekata i pomoću klima komore se vrši kontrola protoka vazduha kroz objekat. Kada pogledamo investiciju koja je potrebna za KGH sistem, početni troškovi opreme za sistem čilera mogu biti nešto niži od VRF-a, a čileri nude i visoke COP, pa eventualno mogu biti efikasniji za veće objekte. Čileri takođe nude više opcija za rad sa alternativnim izvorima energije i idealni su za velike objekte koji zahtevaju stalnu kontrolu parametara kao što su industrijska postrojenja, elektrane ili veliki tržni centri. Štaviše, čileri mogu da pruže opcije za efikasnije korišćenje resursa i iskoriste prednosti nevršnih troškova električne energije sa sistemima za skladištenje leda i sa hladnom vodom. Za predele u kojima je snabdevanje električnom energijom nedosledno i skupo ili gde postoji lako dostupan izvor hladne vode, čileri mogu biti optimalan izbor za pouzdan rad i niže troškove energije.
VRF sistemi su svestranija i efikasnija rešenja u mnogim slučajevima, koja su pogodna za preciznu kontrolu i udobnost. Što se praktičnosti tiče, spoljašnje jedinice VRF sistema obično zahtevaju mnogo manje prostora i manje opreme od čilera, što čini instalaciju praktičnijom i jeftinijom. Pored toga, VRF sistemi se lako integrišu u BMS objekta za najprecizniju i najefikasniju kontrolu sistema. Najnoviji VRF sistemi su najefikasniji u objektima koji zahtevaju zonsku kontrolu parametara sa raznolikim prostorima i namenama. Na lokacijama na kojima je električna energija lako dostupna i jeftinija, eksploatacioni troškovi VRF sistema mogu biti veoma konkurentni.
Često je slučaj da je objektu potrebna preciznost i fleksibilnost VRF sistema zajedno sa prednostima čilera. Primer za to je kompleks Starfield Hanam u Južnoj Koreji. Starfield Hanam je multipleks tržni centar sa veoma raznolikim prostorima kao što su pojedinačne prodavnice, robne kuće, atrijumi, restorani, pozorište, od kojih svaki ima jedinstvene zahteve. LG centrifugalni čileri, apsorpcioni čileri i čileri za skladištenje leda instalirani su zajedno sa LG Multi V rešenjem kako bi se zadovoljio širok spektar zahteva parametara sredine, dok istovremeno nudi efikasnije i isplativije rešenje.
Maksimalno iskorišćenje objekta je glavni prioritet i postoji mnogo opcija koje treba razmotriti. Nakon što ste postavili ciljeve za bilo koji projekat, sledeći korak je definisanje putanje za postizanje tih ciljeva. Bilo da se radi o liniji čilera ili VRF sistemu, obavezno pročešljajte sve opcije pre nego što donesete konačnu odluku. Ne ustručavajte se da se obratite LG Air Solution timu u bilo kom trenutku za detaljniju analizu vezanu za Vaš objekat.